ورود هر ۶ گردشگر به کشور یک شغل ایجاد می‌کند/ لزوم ارتقاء زیرساخت‌های گردشگری در کشور

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس در کرج، احمد دانیالی عصر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیرکل اداره میراث فرهنگی استان البرز که در سالن سیروس صابر برگزار شد، گفت: در مجموعه سازمان میراث فرهنگی بنا بر این است که مجموعه اداره کل در کشور به سطح و ارتقایی برسانیم که مسائل استان را بهبود بخشند.

وی افزود: البرز به‌ عنوان یک شاهراه بزرگ است که می‌تواند استان‌های بسیاری را به تهران وصل کند و برای رسیدن به تهران از کرج عبور خواهند کرد.

این مسؤول با بیان اینکه درگذشته گردشگری کرج مناسب‌تر از اکنون بوده است، بیان داشت: در حال حاضر در کرج ماندگاری گردشگران وجود ندارد و تنها مسیری برای رسیدن به شهرها و استان‌های دیگر تبدیل‌شده است.

معاون توسعه مدیریت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد: صنایع‌دستی یکی از ارزان‌ترین مراکز اقتصادی کشور است که به ایجاد شغل کمک خواهد کرد و لازم است تمامی سازمان‌ها در این زمینه کمک‌حال مردم و مشکلات اقتصادی باشد.

دانیالی با اشاره به اینکه در بخش گردشگری با ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان می‌توان اشتغال‌زایی کرد، بیان کرد: ورود هر ۶ نفر به کشور معادل ایجاد یک شغل است که این مهم بیانگر اهمیت این فرهنگ است.

این مسؤول با اشاره به اینکه باید برای نسل آینده فضاهای گردشگری را افزایش دهیم، متذکر شد: یکی از فعالیت‌هایی که باید در استان البرز به انجام برسد.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *