مردم نسبت به غارت‌ بیت‌المال حساس باشند/ استفاده از همه ظرفیت‌ها برای مقابله با مفاسد اقتصادی

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سعید زیباکلام امشب در نشست بصیرتی که در مسجد حضرت زینب کبری (س) پردیسان برگزار شد، از تشکیل ستاد مبارزه با مفسدان اقتصادی به فرمان رهبر انقلاب اسلامی یاد و اظهار کرد: در حوزه پژوهش پیرامون شیوه مبارزه با مفسدان اقتصادی فعالیت‌های مختلفی را دنبال کرده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه تشکیل نهادهای نظارتی یکی از دستاوردهای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده است، اضافه کرد: هر چند این ستاد فراز و نشیب‌های مختلفی داشته است اما باید بگوییم که در حقیقت طی دوره‌ای به صورت کامل تعطیل بوده و نتوانسته رسالت اصلی خود را دنبال کند.

این استاد فلسفه دانشگاه تهران ضمن گلایه از ارائه آمارهای نادرست توسط مسؤولان گفت: این آمارها نشان می‌دهد که برخی مردم را ساده فرض می‌کنند در حالی که مردم به خوبی نسبت به آمارهای حقیقی آگاه هستند و مسؤولان باید از این رفتار خود خجالت بکشند.

وی با اشاره به اینکه در دوره‌های مختلف مفسدان اقتصادی ضربه‌های بسیاری را به نظام اسلامی وارد کرده‌اند، مطرح کرد: مردم باید نسبت به غارت‌ها و چپاول‌ها از بیت‌المال حساس باشند چراکه اگر به امثال مفسدان اقتصادی رأی دهیم نسبت به آینده دیگران نیز مسؤول هستیم و باید در روز قیامت پاسخ‌گو باشیم.

زیباکلام گفت: باید از ظرفیت‌های مختلف برای مقابله با مفاسد اقتصادی استفاده شود و در این مسیر نیازمند یک تشکیلات منسجم و هماهنگ هستیم که با مبادی نفوذ هیچ ارتباطی نداشته باشند.

انتهای پیام/ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *