انقلاب اسلامی با نظام سلطه، نبرد تمدنی و ریشه‌ای دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله عباس کعبی طی سخنانی در دیدار اعضای فعال سازمان بسیج حقوقدانان استان قم که در سالن جلسات موسسه امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی در چهار دهه اخیر با وجود همه فراز و نشیب‌ها و مشکلات و توطئه‌های دشمن، به حرکت خود ادامه داده است، اظهار کرد: حقیقتاً جبهه استکبار در طول این سال‌ها متحمل شکست‌های سنگینی در مواجهه با نظام و انقلاب اسلامی ایران شده که این مساله در تاریخ به نوعی بی سابقه است.

وی با اشاره به این که نظام استکبار و نظام  سلطه امروز مصداق بارز فرعون و طاغوت است، گفت: انقلاب اسلامی معادلات جهانی که به سود نظام سلطه بود را بر هم زد و لذا نزاع آن‌ها با این انقلاب و رهبران یک نظام تمام عیار بوده است.

کعبی ادامه داد: اساساً نبرد ما با جبهه استکبار یک نبرد با ماهیت سیاسی و برای کسب قدرت نیست بلکه نبردی با ماهیت تمدنی است به این معنا که امروز تمدن برخاسته از اسلام ناب محمدی (ص) که پیش قراول آن ایران اسلامی است در حال یک نزاع تمام عیار با تمدن غربی به سرکردگی آمریکاست.

وی همچنین با بیان این که علم و ایمان دو بال مهم تمدن اسلامی به شمار می‌رود، گفت: تمدن غربی بر پایه علم منهای ایمان شکل گرفته و لذا بعد از رنسانس در غرب مشاهده کردیم که دین به تدریج به حاشیه رفت و به نوعی حذف شد و الان یک نوع الحاد و انکار خدا در مناسبات و ساحت‌های سیاسی و اجتماعی در غرب وجود دارد.

عضو خبرگان رهبری افزود: از این رو تمدن غرب با وجود همه سر و صداهای زیادی که به پا کرده، بحران‌های زیادی از جمله بحران اخلاق و معنویت، بحران امنیت، بحران فروپاشی خانواده و بحران مدیریت را برای بشر امروزی به ارمغان آورده است و شکاف بین فقیر و غنی، نخبگان و توده مردم و نیز دولت‌ها و ملت‌ها را تشدید کرده است.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *