۵ هزار و ۶۵۰ کلاس درس از سوی بنیاد برکت در کشور احداث شد/ نیاز به ۳ هزار کلاس درس در مجموعه مسکن‌های مهر

به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، سید هدایت‌الله هاشمی‌نسب ظهر امروز در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی احداث ۱۲ پروژه عمرانی مدارس بنیاد برکت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احداث مدارس ایمن و باکیفیت یکی از مهم‌ترین اهداف احداث این سازمان است.

وی افزود: برای استانداردسازی فضاهای آموزشی مدارس کشور قیر رایگان به ارزش ریالی ۷۲ میلیارد تومان در سطح کشور توزیع‌ شده است که از این میزان حدود ۵٫۸ میلیارد تومان به خراسان رضوی اختصاص یافت.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: بخشی از این میزان قیر رایگان برای آسفالت محوطه و ایزوگام پشت‌بام مدارس به کار گرفته‌ شده است.

هاشمی‌نسب بیان کرد: امیدواریم با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال آینده میزان قیر رایگان به ۱۰ درصد افزایش یابد.

وی گفت: بنیاد برکت وابسته به‌ فرمان امام خمینی (ره) در مرحله نخست یک هزار مدرسه در قالب ۵ هزار و ۶۵۰ کلاس درس را در سطح کشور احداث کرده است.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور افزود: هم‌اکنون در مرحله دوم ۳۵۸ پروژه احداث مدرسه با همکاری بنیاد برکت در کشور در حال احداث است که به‌زودی اجرای ۶۰۰ پروژه دیگر برای احداث مدرسه از سوی این بنیاد مشخص می‌شود.

هاشمی‌نسب با بیان اینکه کمبود مدارس در مجموعه‌های مسکن مهر جدی است، بیان کرد: هم‌اکنون ۳ هزار کلاس درس در این مناطق نیاز است.

وی یادآور شد: تبصره‌ای در لایحه بودجه سال ۹۷ به دولت پیشنهاد شده و در کمیسیون تلفیق در حال پیگیری برای احداث مدرسه در مسکن مهر است که بر مبنای تفاهم‌نامه مسکن و شهرسازی ۳۰ درصد اداره مسکن و شهرسازی، ۳۰ درصد استانداری و ۳۰ درصد با اداره کل نوسازی است که معمولاً اداره راه و شهرسازی پس از مرحله سفت‌کاری ادامه عملیات را به اداره سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس واگذار می‌کند.

انتهای پیام/چ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *