جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر به مشهد می‌آید

محمدعلی خاوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی در ۵ بخش رقابتی، مدعوین، ملل، مفاخر و ستارگان برگزار می‌شود. غلام‌حسین سهرابی به عنوان هنرمندان پیشکسوت و شایسته خراسان رضوی به بخش «مدعوین» معرفی شد.

وی ادامه داد: غلامحسین سهرابی تاکنون چندین نمایشگاه انفرادی و بیش از ۵۰ نمایشگاه گروهی از آثارش در داخل و خارج کشور داشته است و در سال ۱۳۷۲ در مسابقات دو سالانه نقاشی کشور برگزیده و موزه هنرهای معاصر اقدام به خرید تابلوی نقاشی وی نمود. همچنین در مسابقات طراحی دانشجویان ایران مقام اول و در رشته‌های نقاشی تجربی و گرافیک نیز مقام‌هایی به دست آورده است.

نماینده و مدیر هنری جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی کشور در خراسان رضوی با اعلام برگزاری جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در مشهد ابراز کرد: طبق دستور کار شورای هنری جشنواره هنرهای تجسمی کشور من به عنوان نماینده آن شورا در استان باید یک شورای ۳ نفره در استان تشکیل می‌دادم.

خاوری ادامه داد: این شورا متشکل از مسعود رستگار دکتری فلسفه هنر عضو هیأت علمی دانشگاه مدرس نقاشی، کریم اسکندری کارشناش ارشد نقاشی عضو هیأت علمی دانشگاه و فرزانه حصیری کارشناسی ارشد نقاشی عضو هیأت علمی دانشگاه هستند و قرار است ۱۰ هنرمند برتر استان را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه امسال تصمیم گرفته شد این جشنواره تنها در رشته نقاشی برگزار شود، افزود: بعد از انتخاب این ۱۰ هنرمند توسط شورا از هرکدام ۳ اثر دریافت می‌کنیم تا در نمایشگاهی که به مناسبت جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در خراسان رضوی برگزار می‌شود در معرض دید علاقمندان قرار دهیم.

نماینده و مدیر هنری جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی کشور در خراسان رضوی ادامه داد: از آثار این ۱۰ نفر برگزیده کتابی از بیوگرافی و رزومه آنها به عنوان نقاش برتر خراسان چاپ و در اختیار مجموعه‌داران و گالری‌دارهای بزرگ ایران و دنیا قرار داده می‌شود  علاوه برتجلیل از این ۱۰ هنرمند آنها به عنوان افرادی که نقش موثری در هنر نقاشی استان داشته‌اند، شناخته می‌شوند.

گفتنی است دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر از امروز در تهران آغاز شده است و تا ۴ اسفندماه تا ادامه خواهد داشت و جشنواره مشهد از ۱۲ تا ۲۷ بهمن برگزار می‌شود.

 انتهای پیام/چ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *