اجرای تئاتر در اروپا ۱۲ سال، در نصف‌جهان ۲۰ روز

رسول هنرمند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به مدت زمان اجرای نمایش‌ها در کشورهای دیگر اظهار کرد: در اروپا برخی تئاترها ۱۲ سال بر روی صحنه می‌ماند که این جمله برای ما بیشتر شوخی به نظر می‌رسد، در تهران هم اجراهای طولانی بهتر جا افتاده است و گاهی یک نمایش چند ماه اجرا دارد، اما در اصفهان نهایتاً ۲۰ شب یک اجرا داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در تئاترهای اصفهان در همان ۲۰ شب اجرا هم می‌بینیم گروه نمایش هزینه کافی برای تبلیغات نداشته است و این‌چنین مردم متوجه می‌شوند هم یک تئاتر بر روی صحنه است و هم آن نمایش به پایان می‌رسد و این‌چنین می‌شود که کارگردان هم از عهده هزینه سالن و هزینه‌های دیگر برنمی‌آید.

مدیر خانه تئاتر حوزه هنری استان اصفهان توضیح داد: یک بخشی از کار به هنرمندان تئاتر بازمی‌گردد، هنرمندان تئاتر هدف خود را مخاطب قرار دهند و کاری ارائه دهند که مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند، حال این ارتباط می‌تواند از طریق متن نمایش، کارگردانی، بازی، نور و یا عناصر دیگر باشد.

وی تأکید کرد: اگر خانواده‌ها یک نمایش خوب ببینند قطعاً به بقیه معرفی می‌کنند، و دوستان و آشنایانشان را برای تماشای آن تئاتر تشویق می‌کنند، اما برعکس اگر یک نمایش خوب ارائه نشود تبلیغ منفی برای آن نمایش انجام می‌شود.

هنرمند یادآور شد: این بر عهده عوامل تئاتر است تا کاری کنند که نمایش به دلیل زنده بودن و ارتباط رخ به رخ، به عنوان یکی از اثرگذارترین هنرهای هفتگانه نمایش، گسترش یابد.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *