تشکیل کمیته اندیشه‌ورزی در مجلس خبرگان رهبری/ مطالبات مردم را بازگو می‌کنم

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت‌الله سیدمصطفی موسوی اصفهانی ظهر امروز در دیدار با نخبگان بسیجی این استان با بیان اینکه مطالبه‌گری مقدمه‌ای نیاز دارد، اظهار کرد: آگاهی از مشکلات و دسته‌بندی آن، توجه به اهم و فی‌ الاهم و مطالبه‌گری باید دقیق و کارشناسی شده باشد.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به مطالبه‌گری اعضای خبرگان رهبری، از تشکیل کمیته اندیشه‌ورزی در مجلس خبرگان رهبری خبر داد و افزود: گروه اندیشه‌ورزی در خبرگان رهبری در حال شکل‌گیری است که مطالبات را جمع‌آوری و آنها را پیگیری می‌کند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: قبل از اغتشاشات اخیر مقام معظم رهبری به مطالبه‌گری خبرگان اشاره کردند و این نشان می‌دهد که ایشان زمینه این اتفاقات را در کشور پیش‌بینی می‌کردند.

وی با تاکید بر اینکه باید کنار مطالبات، تذکر نیز مد نظر باشد تا افراد مغرض سوءاستفاده‌ نکنند، به سوءاستفاده ضد انقلاب از مطالبات مردم اشاره کرد و گفت: در مقابله با اغتشاشات اخیر مردم مثل همیشه در صحنه حضور یافته و به کمک سپاه، بسیج و … این نقشه را سرکوب کردند.

موسوی‌اصفهانی با بیان اینکه نباید از این امر غافل شد که هوشیاری مردم باعث سرکوبی اغتشاشات شد، بیان کرد: تبلیغات گسترده نسبت به حضور مردم که ۴۰ سال صحنه را خالی نکرده‌اند، باید مورد توجه باشد.

وی با گریزی دوباره به تشکیل کمیته اندیشه‌ورزی در مجلس خبرگان رهبری، تاکید کرد:‌ مطالبات نباید خلاصه به خبرگان رهبری شود، نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، دانشگاهیان، رسانه‌ها و … می‌توانند مراکز مطالبه‌گری مردم باشند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مطبوعات یکی از مراکز مناسب مطالبه‌گری است، در ادامه از روحانیون خواست مطالبه‌گر باشند و گفت: باید در جامعه ضمن بیان مشکلات، امیدآفرین نیز بود.

وی با تأکید بر اینکه مطالبات مردم را خواهم گفت و تا مطالبات عمومی نشود راه به جایی نمی‌رسد، گفت: در فضای مجازی خطرات بسیاری وجود دارد، قبل از اینکه این فضا بسته شود جامعه مدرسین نامه‌ای نوشتند و بعد از آن نیز همین‌طور؛ اما متاسفانه توجهی نشد و این فضا را باز کردند.

موسوی‌اصفهانی با اشاره به اینکه جامعه مدرسین مورد حمایت امام(ره) بودند و مورد حمایت مقام معظم رهبری هستند، افزود: در جریان سند ۲۰۳۰ برخی عنوان کردند که این سند خلاف شرع نیست اما مقام معظم رهبری پاسخ آنها را دادند و فرمودند نباید به فرهنگ غرب وابستگی داشته باشیم چراکه ما برای آموزش خود سند انقلابی تصویب کرده‌ایم و این باید مطالبه عمومی باشد.

انتهای پیام/ج/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *