نگهداشن اجباری مبلغی از وام در گرو بانک غیرقانونی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، تعدادی از مردم در حین مراجعه به بانک‌های عامل برای گرفتن وام مقاوم‌سازی مسکن روستایی با عدم پرداخت مبلغ کامل وام و نگهداشتن مقداری از پول در حساب آن‌ها به اجبار بانک روبه‌رو شدند.

سهراب رئیسی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: در خصوص پرداخت تسهیلات طرح ویژه روستاییان یا مقاوم‌سازی مسکن روستایی به هیچ‌عنوان نگه‌‌داشتن مقداری از وام متقاضی در بانک جنبه قانونی ندارد.

وی افزود: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در پرداخت تسهیلات بانکی با گزارش به این اداره کل، برخورد قانونی در انتظار متخلفان است.

مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری در خصوص پرداخت مبلغ بلاعوض برای بازسازی بافت‌های فرسوده، اضافه کرد: پرداخت این تسهیلات در قالب یک تفاهمنامه دولت با بانک‌های عامل  است و اجباری برای اجرای آن وجود ندارد.

رئیسی ادامه داد: در طی سه سال گذشته اعتبارات خوبی در این بخش به استان تعلق گرفته و متقاضیان با طی مراحل قانونی تسهیلات بلاعوض را دریافت می‌کنند.

وی گفت: اگر متقاضیان به‌علت مسائل فنی و تشکیلاتی پرونده درخواست‌شان کامل نشده است نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند و در صورت مشاهده تخلفات موضوع را به این اداره‌کل گزارش دهند.

لازم به ذکر است یکی از بانک‌های عامل استان قبلا به صورت غیرقانونی اقدام به نگه‌داری اجباری مبلغی از وام می‌نمود که پس از پیگیری خبرگزاری فارس به مشتریان خود اعلام کرده مبلغی که در گرو بانک بوده از این پس آزاد است و می‌توانند برداشت کنند.

انتهای پیام/ج/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *