افزایش ۲۵ درصدی درآمد گمرکات خوزستان در سال ۹۶

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، محمدرضا جعفری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون درآمد گمرکات خوزستان حدود ۲۹ هزار و ۱۹۱ میلیارد و ۹۸۲ میلیون ریال بود که نسبت به مدت مشابه درسال گذشته ۲۵ درصد افزایش  دارد.

وی با اشاره به صادرات کالاهای غیرنفتی گمرکات خوزستان در ۱۰ ماهه سال جاری گفت:  به وزن ۱۵ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۶۰۱ تن کالا  به ارزش ۱۹۷ هزار و ۶۸۲ میلیارد و ۲۷۱ میلیون و ۵۳۳ هزار ریال است که نسبت به مدت مشابه  در سال گذشته به لحاظ وزنی ۱۰ درصد و به لحاظ ارزشی ۲۳ درصد افزایش داشت.

مدیر کل گمرکات خوزستان، محصولات شیمیایی، پتروشیمی، پلی اتیلن، آهن و فولاد، میوه و تره بار، مصنوعات پلاستیکی، گاز بوتان، سنگ آهن، کلینکر، مصنوعات پلاستیکی، لبنیات و مصالح ساختمانی را عمده ترین محصولات صادر شده دانست.

جعفری گفت: صادرات ما به کشور های امارات متحده عربی، چین، عراق، سنگاپور، هند، تایلند، مالزی، ترکیه، تایوان و کنیا کشورهای انجام شد.

وی با اشاره به میزان صادرات عمده صادراتی استان به کشور عراق از طریق گمرکات خوزستان با احتساب سایر گمرکات کشور  در ۱۰ ماهه امسال عنوان کرد: حجم صادرات خوزستان به وزن ۴ میلیون و ۱۵ هزار و ۳۷۱ تن و به ارزش یک میلیارد و ۵۳۷ میلیون و ۶۶۵ هزار دلار بود که نسبت به سال گذشته به لحاظ وزنی۳ درصد کاهش داشته است.

جعفری  عنوان کرد: در زمینه تاکیدات مقام معظم رهبری  در حوزه  اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال  همچنین الکترونیکی کردن گمرک به منظور تسریع و بهبود فضای کسب و کار نتایج این اقدامات  افزایش ۲۳ درصدی صادرات است.

وی در تشریح عملکرد سامانه قبل از ورود کالاها بیان کرد: گمرک اطلاعات  مورد نیاز لازم مانند مانیفست و ثبت سفارش را به صورت الکترونیک دریافت می‌کند تا معطل نشدن کالا در گمرک جلوگیری کند.

جعفری در رابطه با تسهیلات جدید صادراتی با گمرک الکترونیک گفت:  عنوان کرد: کنترل سیستمی سبز یک، انجام یک بار توزین برای مسیرهای سبز و زرد و حذف توزین درد گمرک های مقصد از جمله مزایای این تسهیلات هستند.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها به منظور واردات موبایل خارج از کشو از ۸۰ دلار معافیت مالیاتی بهره‌مند می شوند، گفت: مسافران نیز پس وارد شدن به سالن باید اطلاعات موبایل را انجام و کار ریجستری را انجام دهد در غیر اینصورت موبایل بعد از ۳۰ روز به کلی از کار می‌افتد.

جعفری با اشاره به کسب رتبه برتر توسط گمرکات استان بیان کرد: در جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۲۰ اقدام صورت می‌گیرد.

وی حذف پروانه های کاغذی، راه اندازی بزرگترین بانک اطلاعات تجارت خارجی، اظهارنامه الکترونیکی، سامانه جامع گمرک، مانیفست الکترونیکی کالاهای ترانزیتی، ردیابی الکترونیکی کارت های بازرگانی یک بار مصرف و درب خروج هوشمند را از جمله این اقدامات عنوان کرد.

جعفری با تاکید بر اینکه گمرکات استان خوزستان محلی برای قاچاق نیست عنوان کرد: در شهرهای خروجی خوزستان کالاها توسط نیروی انتظامی خوزستان کشف و جهت بررسی به ما تحویل داده می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت  احداث جاده مجزا به منظورتردد کامیون های صادراتی از مرز چذابه و شلمچه در ایام اربعین بیان کرد: در این ایام نیز باید مسیر تردد کامیون‌ها باز باشد.

 جعفری با بیان اینکه استفاده از فضای تجارت از اهداف مهم ما برای مرزنشینان است، گفت: امتیاز کالای ملوانی از۴ میلیون به ۱۰ میلیون افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام/خ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *