آثار تاریخی مشهد جدا از فرهنگ نیست/ توس باید به عنوان یک نماد تاریخی حفظ و برجسته شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری خراسان رضوی، آیت‌الله علم‌الهدی امروز در دیدار با ابوالفضل مکرمی‌فر مدیر میراث فرهنگی خراسان رضوی، معاونین میراث فرهنگی و برخی از مدیران تاسیسات گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه میراث فرهنگی باید پیوست فرهنگی داشته باشد، اظهار داشت: جریان‌های فرهنگی باید وابسته به امام رضا(ع) باشند.

علم‌الهدی با اشاره به ضرورت جذب شیعیان پاکستان و افغانستان افزود: باید برای بازدید شیعیان محروم از حرم مطهر امام رضا(ع) برنامه‌ریزی شود.

وی تصریح کرد: اگر میراث فرهنگی را با هویت مشهد و امام رضا(ع) پیوند بزنیم این میراث فرهنگی ماندگار است. ساخت‌وسازهای بافت پیرامون حرم مطهر رضوی باید با معماری سنتی همراه باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی در خصوص توس نیز گفت: این پروژه بودجه ملی می‌طلبد تا به سرانجام برسد چون توس باید به عنوان یک نماد تاریخی حفظ و برجسته شود.

مدیر‌کل میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز گفت: در خراسان رضوی، گردشگری مذهبی محور کار است و تمام همت ما این است که بتوانیم به تکالیف قانونی خود عمل کنیم.

ابوالفضل مکرمی‌فر با اشاره به اشتغال ۱۳۷ هزار نفر در تاسیسات گردشگری خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد: واحدهای در حال ساخت این حوزه که دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰درصدی هستند به زودی میزبان زائران و گردشگران مشهد خواهند بود.

مکرمی‌فر در پایان گفت: برنامه‌ریزی برای جذب شیعیان کشورهای لبنان و هندوستان نیز در دستور کار است و اقدامات اجرایی در این حوزه انجام شده است.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *