۵۰ جلد دانشنامه همدان آماده شد

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمدناصر نیکبخت ظهر امروز در کنگره بزرگداشت شهدای وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی کشور یاد و خاطره ۸ هزار شهید استان و همه شهدای علوم پزشکی و بهداشت و درمان سراسر کشور را گرامیداشت و اظهار کرد: ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) را تبریک عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: هر قدر از حضرت فاطمه(س) گفته شود، کم است چراکه هر لقب، امتیاز و بزرگی که در شأن حضرت فاطمه(س) بزرگ بدانیم باز هم کم است.

استاندار همدان بیان کرد: اگر بگوییم حضرت فاطمه(س) دخت نبی اکرم است باز هم جا دارد که بگوییم مادر امامت است، اگر بگوییم حضرت فاطمه مادر امامت است باز هم جا دارد که بگوییم همسر ولایت است و همه کائنات او را می‌شناسند، فاطمه فاطمه است و همه چیز در این اسم بزرگ نهفته است.

وی در ادامه سخنانش به مسائل استان اشاره کرد و با بیان اینکه استان همدان با تاریخ بلند خود مفتخر به داشتن بزرگان و علمای زیادی است، افزود: استانی به عظمت همدان برای حضور در تاریخ بزرگ ایرانی اسلامی وجود ندارد.

نیکبخت با اشاره به اینکه استان همدان ۵۰۰ سال پایتخت ایران بود، تصریح کرد: استان همدان دارای بزرگان، علما، ادبا و شعرایی است که جمع آنها هیچ کجا پیدا نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در حال تهیه دانشنامه ۱۲۰ جلدی برای معرفی بزرگان و مشاهیر استان همدان هستیم، ادامه داد: حجم این دانشنامه به ۱۴۰ جلد افزایش پیدا کرد و تاکنون ۵۰ جلد آن آماده شده است.

استاندار همدان با بیان اینکه همدان در دفاع مقدس هم جنگ را پشتیبانی می‌کرد و هم دفاع در میدان را نشان داد، افزود: نام دارالمجاهدین بر همدان بابت مجاهدت‌هایی که نشان داده گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه اگر استان همدان شهدای بارز و شاخصی دارد برگرفته از فرهنگ شاخص است، تصریح کرد: اگر سردار همدانی بازنشسته می‌شود و مجدد دور دوم خدمتگزاری را در مهمترین نقطه می‌پذیرد به این دلیل است که ولایت را به شدت قبول داشت و سوریه را انتخاب کرد.

نیکبخت افزود: اگر شهید همدانی ارجمند و برنامه‌های او در مستشاری نبود، شرایط منطقه امروز خیلی فرق داشت و غیر از این بود.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *