اشتیاق ویژه نیروهای جهادگر برای بازسازی مناطق زلزله‌زده/ منازل بیش از ۳۰ روستای گیلان‌غرب پی‌ریزی شده است

فرشاد عالی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کرمانشاه اظهار داشت: گروه‌‌های جهادی بسیج سازندگی اکنون در روستاهای مناطق سرپل‌ذهاب مستقر هستند و در تلاش برای بازسازی منازل مستحکم برای اهالی منطقه فعالیت دارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی با اشاره به ویژگی‌ حضور بسیجیان برای امور بازسازی و لزوم فرهنگ‌سازی در این راستا با توان هرچه بیشتر، افزود: بسیجیان جهادگر از پیر و جوان در روستاها حضور خوبی دارند که این خدمات علاوه بر خودسازی دارای ویژگی پسندیده کمک‌رسانی به هموطنان است.

وی تصریح کرد: به همت سازمان بسیج سازندگی روستائیان می‌توانند برای بازسازی منازلی که در زلزله اخیر دچار آسیب شده، با توجه به تفاهمنامه‌های منعقد با سازمان بهزیستی و استفاده از کمک‌های بلاعوض برای ساخت و ساز اقدام کنند.

این مسؤول با بیان اینکه به منظور بازدید و سرکشی از وضعیت پیشرفت‌های کار جهادی بسیج سازندگی در مناطق استان به ویژه شهرستان سرپل‌ذهاب حضور دارد، ادامه داد: با خدمات فوق می‌توان بخشی از مشکلات زلزله‌زدگان از جمله معضلات عمومی در روستاها شامل لایروبی، زیباسازی، توسعه امور فرهنگی و عام‌المنفعه مثل تعمیر مساجد، بهسازی معابر، رفع مشکلات بهداشتی و کمک به آواربرداری بهتر وارد عمل شد.

وی عنوان کرد: گروه‌های جهادی بسیج سازندگی در کمک به خانوارهایی که دارای کهولت سن هستند و یا شرایط خاصی دارند فعالیت کرده، همچنین روز نخست زلزله اخیر در مناطق مستقر شدند، لذا امروز باید این خدمات‌رسانی‌ها بیش از گذشته انجام بپذیرد.

عالی با یادآوری اینکه تعداد و حجم بسیار  گسترده گروه‌های متفاوت جهادی بسیج سازندگی در مناطق سرپل‌ذهاب وجود دارند، گفت: گسترش فعالیت جهادی‌ها امروزه شور و اشتیاق خاصی در کمک‌رسانی به اهالی نیازمند در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه ایجاد کرده است.

وی با اشاره به سخنان یکی از اهالی منطقه مبنی براینکه تاکنون بیش از ۱۵۰ روز از وقایع اخیر و تبعات زلزله در استان گذشته، اما برای اهالی از سوی برخی متولیان اجرایی اقدام موثری صورت نگرفته است، گفت: مناطق غرب خصوصا کرمانشاه در سال‌های دوران دفاع مقدس خدمات بسیاری انجام دادند و اکنون باید در حق مردم این دیار تلاش سازنده و اقدام موثری انجام داد.

عالی با اشاره به اینکه ساخت و بازسازی ۶۰۰ منزل مسکونی مستحکم و مطابق تایید نظام مهندسی با همکاری سازمان بسیج سازندگی برای مناطق استان کرمانشاه و به ویژه سرپل‌ذهاب تعهد شده است، تاکید کرد: هم‌اکنون در شهرستان گیلان‌غرب منازل بیش از ۳۰ روستا پی‌ریزی شده و سه خانه به صورت کامل تکمیل و مابقی نیز در حال بازسازی است.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *