صدور مجوز ۱۰۴ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در سمنان

امیر خلیلی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان سمنان در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان سمنان، از منابع معدنی چون سلستین و گچ به‌عنوان منابع خدادادی ارزشمند در استان سمنان یاد و اظهار کرد: باید با هنر خودمان، این معادن را به پروژه‌های اقتصادی تبدیل کنیم تا قابل واگذاری به سرمایه‌گذار باشد.

وی یکی از معضلات جدی در این حوزه را برخوردار نبودن خیلی از پروژه‌ها از مطالعات فنی لازم دانست و در این ارتباط از مسؤولان و کارشناسان حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و گردشگری خواست تا در تعاریف پروژه‌ها با قابلیت سرمایه‌گذاری اقدام کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان به ۱۹ مورد از تبصره‌های قانون بودجه که در امر تأمین منابع مالی و امکان کمک در امر سرمایه‌گذاری است، اشاره کرد و افزود: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان سمنان به‌عنوان تنها مرجع برای حضور سرمایه‌گذاران و راهنمایی آنان در بخش سرمایه‌گذاری اقتصادی فعالیت خوبی دارد.

خلیلی‌خواه با بیان اینکه این مرکز با حضور نمایندگان تام‌الاختیار نهادهای متولی شکل گرفته است، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به امر سرمایه‌گذاری که وارد استان سمنان می‌شوند، بدون حضور در دستگاه‌های مختلف، می‌توانند با مراجعه مستقیم به این مرکز از اطلاعات لازم همچون مشاوره، اطلاعات اقتصادی، پیگیری صدور مجوزها و دیگر اطلاعات لازم بهره‌مند شوند.

وی در خصوص فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده در این بخش اظهار داشت: در این راستا، در سال گذشته، ۵۲ جلسه برای سرمایه‌گذاران داخلی و ۵۶ جلسه برای سرمایه‌گذاران خارجی تشکیل شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان همچنین از صدور مجوز سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۱۰۴ میلیون دلار از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی برای انجام سه پروژه در سال ۹۵ و نیز صدور مجوز پنج فقره سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۲ میلیون دلار مربوط به پروژه‌های نیروگاه خورشیدی، شرکت‌های مربوط به نیروگاه بادی و شرکت‌های معدنی در سال ۹۶ خبر داد که در حال پیگیری و اجراست.

خلیلی‌خواه برگزاری همایش‌های تخصص و نشست‌هایی در حوزه گردشگری، انرژی و سرمایه‌گذاری مرتبط بین‌المللی در سال ۹۶ را از دیگر اقدامات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان در جذب سرمایه‌گذار در این استان بیان کرد.

انتهای پیام/چ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *