هدف نهایی غرب در سوریه، رویارویی با ایران است/ شکست، سرنوشت محتوم حمله‌کنندگان به سوریه خواهد بود

محمدحسن قدیری ابیانه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در خصوص حمله موشکی سحرگاه امروز آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه گفت: فیلم‌هایی که از حمله شیمیایی سوریه در رسانه‌ها پخش شده، صحنه‌ی آب پاشیدن روی چند نفر است. این نشان می‏‌دهد که حتی حاضر نشدند برای بهانه‌تراشی هزینه زیادی انجام دهند و اصل چنین حمله‌ای زیر سوال است.

وی افزود: اگر حمله شیمیایی هم صورت گرفته باشد توسط تروریست‌ها و به سفارش همین کشورهای غربی انجام شده تا بهانه‌ای برای حمله به این کشور داشته باشند، هرچند که این بهانه از نظر قانونی بهانه‌ی معقولی نیست.

عضو شورای بین‌الملل پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ضمن محکوم‌کردن این اقدام توسط این سه کشور تصریح کرد: یک هیأت بین‌المللی برای بررسی این موضوع عازم سوریه شده بود و اگر این هیأت کارش را درست انجام می‌داد نتیجه این می‌‏شد که یا حمله شیمیایی صورت نگرفته یا اینکار می‌تواند کار تروریست‌ها باشد و آن‌وقت بهانه از آمریکایی‌ها و غربی‌ها برای انجام چنین حمله‌ای گرفته می‌‏شد، لذا آنها فرصت را مغتنم شمردند و قبل از آنکه بخواهد نتیجه مشخص شود حمله کردند.

وی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حمله به سوریه یک جنایت است و روسای جمهور آمریکا و فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند، گفت: آن‏ها می‏‌گویند چند نفر براثر حمله شیمیایی سوریه آسیب‌دیده‌اند اما خودشان با بمباران تعداد زیادی از افراد بی‏گناه، زن و کودک را به کشتن دادند.

قدیری ابیانه در ادامه افزود: این کشورها باید مورد محاکمه قرار بگیرند و بابت جنایات‏شان جوابگو باشند. حمله آنها نشان‌دهنده وقاحت و جنایتکاری این کشورها است که خودشان را دلسوز مردم سوریه نشان می‌‏دهند در حالی که از کشتار مردم یمن و سوریه توسط تروریست‌ها همواره نهایت حمایت را داشته‌‌اند.

وی با بیان اینکه غربی‌ها آخرین تیر خود را در مقابله با ملت سوریه شلیک‌کردند و شکست قطعی در انتظارشان خواهد بود، تشریح کرد: این حملات نمی‌تواند منافعی برای آمریکا به دنبال داشته باشد و در نهایت شکست‌های پی‌درپی غربی‌ها و تروریست‌های تحت امر آن‌ها تا پیروزی نهایی در سوریه ادامه پیدا خواهد کرد.

قدیری ادامه داد: این حمله هم نمی‌تواند موجب سرنگونی حکومت بشار اسد شود و در نهایت شکست بزرگ و نهایی برای غربی‌ها و پیروزی بزرگ و نهایی برای سوریه در راه است. شکست غرب و پیروزی‌های مدافعان حرم، دولت، ارتش و مردم سوریه بدون این حملات بزرگ بود، اما پس از این حملات این پیروزی‌ها ارزش بیشتری دارد و خواهد داشت.

وی هدف نهایی غربی‌ها را رویاروی با ایران دانست و گفت: غربی‌ها برای سوریه نقشه‌های زیادی کشیده بودند، آنها قصدشان تجزیه سوریه و حاکمیت صهیونیست‌ها براین کشور و محاصره حزب‌الله و ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی به عنوان مقدمه لازم برای رویارویی با ایران بود. درحقیقت هدف غائی غربی‌ها رویارویی با ایران بوده اما هم از ایران و قدرت آن و هم از حزب‌الله که به قول اوباما توان از بین بردن رژیم صهیونیستی را دارد، می‏‌ترسند.

قدیری ابیانه گفت: جالب است کسانی دم از حقوق بشر می‏‌زنند و به این بهانه سوریه را مورد فشار قرار می‌‏دهند که برخی از آنها مثل عربستان، امارات و اردن کوچکترین بویی از دموکراسی، آزادی و حقوق بشر درونشان وجود ندارد و کشورهایی مثل امریکا، انگستان و فرانسه که جنایت‌کارترین سابقه را در تاریخ کشورها دارند و خودشان ناقض اصلی حقوق بشر هستند، پرمدعا‌ترین کشور در دفاع حقوق بشر هستند.

وی با بیان اینکه رسانه‌های تحت کنترل این سه کشور تلاش می‌کنند حقایق را وارونه نشان دهند، گفت: افکار عمومی جهان اگر در جریان واقعیت قرار بگیرند حتما این حمله جنایتکارانه را محکوم می‌کنند.

سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا گفت: کشورهایی مثل ایتالیا و آلمان که در حمله مشارکت نکردند کاری هم علیه امریکا، انگلیس و فرانسه نخواهند کرد، ضمن اینکه با دولت بشار اسد هم موافق نیستند. اما نیروی‌های مقاومت معتقدند بعد از این حمله قوی‌تر هم خواهند شد چرا که مشاهد کردند حتی این حملات نتوانسته و نمی‌تواند ملت سوریه را از پا درآورد. تروریست‌ها ممکن است مدتی روحیه بگیرند اما با این وجود با شکست‌های بیشتری مواجه خواهد شد. سوریه، عراق و لبنان از وجود تروریست‌ها پاک خواهد شد و مواضع این ملت‌ها در برابر کشورهای غربی قاطعانه‌تر خواهد بود.

وی افزود: عملکرد این کشورها نشان‌داد که شعار مرگ بر امریکا شعار بر حقی است و باید با صلابت تا تحقق آن ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/ج/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *