ضریب اشغال هتل‌های قشم کمتر از ۲۰ درصد است/هزینه‌های بالای سفر مشکل عمده هتل‌داران

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، عبدالباسط رضوانی شامگاه پنج‌شنبه در نشست خبری اظهار داشت: کمبود مسافر در شش ماهه اول سال باعث تعلیق و تعطیلی برخی از مسافرخانه‌های اقامتی شده است.

وی افزود: بیش از سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط هتل‌داران قشم انجام شده است که در این شرایط اقتصادی، نه تنها بازخورد سرمایه را ندارند بلکه به نوعی هتل‌داری به حداقل های خود رسیده است.

مدیرعامل جامعه هتل‌داران جزیره قشم تصریح کرد: سعی کرده‌ایم با تعداد هتل‌های فعال در سطح جزیره قشم پاسخگوی تمام اقشار و مسافران کشور باشیم.

رضوانی با بیان اینکه کار ما پذیرایی و میزبانی است، خاطرنشان کرد: میزبانی زمانی تحقق می‌یابد که مسافری وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه اکنون با کمبود مسافر مواجه هستیم، تاکید کرد: باید برای جذب بیشتر مسافران به جزیره قشم تدابیری اندیشیده شود.

مدیرعامل جامعه هتل‌داران قشم تاکید کرد: جزیره قشم مسیر گردشگری نیست بلکه مقصد گردشکری است.

رضوانی گفت: جنگل‌های حرا یکی از منحصر به فردترین جاهای دیدنی و گردشگری در جزیره قشم بوده و می‌توان با استفاده از این پتانسیل‌های فراوان، رونق بهتری در جزیره قشم ایجاد کرد.

وی اظهار داشت: با تبلیغات می‌توانیم گردشگران زیادی را به این جزیره بیاوریم که نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه در این زمینه تاثیرگذار است.

مدیرعامل جامعه هتل داران قشم به بیان مشکلات در این حوزه پرداخت و افزود: نرخ بلیط بالای هواپیما و هزینه‌های بالای سفر  باعث می‌شود که مسافران به این جزیره سفر نکنند یا طول دوره سفر آنها در کوتاه‌ترین مدت به اتمام برسد.

رضوانی بیان کرد: هم اکنون بسیاری از هتل‌ها با ۶۰ درصد تخفیف پذیرای مهمانان هستند.

این خبر تکمیل می شود/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *