سنایی‌راد: تنبلی و فراموشی تکلیف معضل امروز نظام است

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سردار رسول سنایی راد امشب در آیین گرامیداشت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران مصادف با روز بسیج اساتید در سال هشت شهریور دانشگاه اراک اظهار داشت: شهید چمران در راستای حفظ نظام از جان خود مایه گذاشت و  اکنون در شرایطی قرار داریم که باید جاذبه در حد امکان و دافعه به اندازه ضرورت در جامعه ایجاد و میزان تاب آوری مردم را تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: از سال گذشته‌ آمریکا با فشار تحریم ها در این تصور بود که تابستان داغ را برای ملت بزرگ ایران ترسیم کند که در نیل به اهداف خود ناکام ماند.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه بزرگ ترین اشتباه آمریکا قرار دادن سپاه در لیست تروریست بود، افزود: اولین گروهی که به ترامپ اخطار دادند که قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریستی اشتباه بود نظامیان آمریکایی بودند چرا که اعتقاد داشتند با ژست جنگی خطراتی متوجه کشور می شود و با این اقدام هزینه افزایش حضور آمریکایی ها در منطقه افزایش می یابد.

وی ادامه داد: این اقدام احتمال جنگ تصادفی بین آمریکا و ایران را به وجود می آورد و برخی منافقین، منافع خود را در این جنگ می بینند.

سنایی راد بیان داشت: بر اساس اعلام شورای عالی امنیت ملی، چنانچه از  آمریکایی ها اشتباهی سر بزند در قبال آن به آمریکایی ها و مشوقان آنها اقدام می‌کنیم که بدین خاطر آمریکایی ها مجبور به تغییر رویه شدند چرا که با وقوع جنگ آنها آسیب پذیرتر هستند.

وی اضافه کرد: نه ایران و نه آمریکا خواهان جنگ هستند، اما آمریکایی ها می‌خواهند به روش شبه جنگ ایران را وادار به عقب نشینی کنند.  

سنایی‌راد با اشاره به امکانات و ظرفیت های بالای کشور گفت: در سناریوی نخست، جنگ گسترده بین ایران و آمریکا صورت نمی گیرد و در حوزه راهبردی خطری روی نمی دهد چرا که ترامپ خود را برای دومین دوره انتخابات آماده می کند.

 وی با اشاره به دومین سناریو گفت: اکنون دوران بزن در رو پایان یافته و آمریکا می داند با  تدابیر رهبر معظم انقلاب و با دارا بودن امکانات و اراده ملت، جنگی روی نمی دهد چرا که طبق فرمایشات رهبری ما شروع کننده جنگ نیستیم و چنانچه این اتقاق بیفتد پاسخ کوبنده‌ای خواهیم داد.

 سنایی راد با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها، دنبال میانجی‌گری و مذاکره از سوی چشم بادامی ها و اروپایی ها هستند، افزود: باید در مقابل ضربه های دشمن محکم ایستادگی کنیم و اقتصاد مقاومتی را بیش از گذشته تقویت کنیم. در جامعه صدای واحد مقاومت شنیده می شود و نباید اجازه دهیم دشمن به اهداف خود دست یابد.

وی ضمن تاکید بر اینکه نباید دوباره اشتباه کنیم گفت: ما تجربه برجام را داریم و باید به شرایط پیش از مذاکره بازگردیم.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی معظم کل قوا افزود: باید اقتصاد مقاومتی را تقویت و در ارگان ها و خانواده ها نیز تغییر الگوی مصرف و بهره گیری از ظرفیت های درونی را نهادینه کنیم.

سنایی راد گفت: معضل امروز نظام تنبلی و فراموشی تکلیف است.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *